• pl
 • en
 • de
 • fr
 • es
 • pt-pt
 • uk
 • tr
Rozwiń kategorie

Zestaw do cechowania drewna EKOSET Codimex

Zadaj pytanie

Zestaw do cechowania drewna EKOSET Codimex

M N I E J   Ś M I E C I   W   L E S I E
NOWA JAKOŚĆ W CECHOWANIU DREWNA

Zestaw do cechowania drewna EKOSET CODIMEX składa się ze zmodyfikowanych narzędzi zaprojektowanych tak, aby spełniać wszystkie oczekiwania użytkowników, zapewniając proste, niezawodne i bezpieczne cechowanie drewna. Zestaw EKOSET oraz oznaczniki CODIMEX spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24 lutego 1998 r., jak również zalecenia Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych dotyczące narzędzi i oznaczników do cechowania drewna.

 

Zestaw do cechowania drewna Eko-set Codimex.

ZESTAW EKOSET Codimex składa się z:

– Młotka do cechowania drewna
– Automatycznego podajnika oznaczników
– Oznaczników do cechowania drewna
– Tuszownicy T1
– Tuszownicy T2
– Pojemnika na 200 sztuk oznaczników

 

 

 

Młotki do cechowania drewna

Młotki do cechowania drewna CODIMEX w zależności od potrzeb oraz wymaganego poziomu zabezpieczeń dostępne są z różnymi głowicami przybijającymi. Podstawowym typem są głowice uniwersalne, przystosowane do wbijania wszystkich dostępnych oznaczników CODIMEX , głowice z krawędzią obcinającą przystosowane do oznaczników typu STICKERS lub KOMPAKT, głowice z  numerem kodowym leśnictwa lub połączenie dwóch typów głowic w jedną z numerem kodowym oraz krawędzią obcinającą.

 

Młotek z głowicą standardową.

Młotek wyposażony w głowicę standardową przystosowany jest do stosowania ze wszystkimi rodzajami oznaczników do drewna.

 

Młotek standardowy Codimex do cechowania drewna Młotek standardowy Codimex do cechowania drewna

 

 

 

 

 

 

 

Motek z głowicą obcinającą.

Głowica wyposażona jest w ostrze, które obcina boczne części oznacznika wraz z czterema zaczepami mocującymi oznacznik do młotka, uniemożliwiając ponowne nałożenie oznacznika na głowicę młotka. Ponadto oznacznik zamocowany w ten sposób jest znacznie trudniejszy do podważenia i wyjęcia z drewna. Głowice z ostrzami obcinającymi przeznaczone są do używania wyłącznie z oznacznikami STICKERS lub KOMPAKT.

Młotek do cechowania drewna Codimex z głowicą obcinającąMłotek do cechowania drewna Codimex z głowicą obcinającą

 

 

 

 

 

 

 

Młotek z głowicą z dodatkowym numerem kodowym.

Głowica wyposażona jest w dodatkowy numer kodowy leśnictwa, który jest zgodny z SILP. Podczas cechowania drewna numer nabijany jest na drewno precyzyjnie przy oznaczniku. W celu lepszej widoczności numeru kodowego razem z tym typem głowicy zaleca się zastosowanie tuszownicy T2, która jest umieszczona w automatycznym podajniku. Użycie głowicy z numerem kodowym leśnictwa dodatkowo utrudnia ponowne użycie oznacznika lub jego zamianę. Może być używane ze wszystkimi rodzajami oznaczników. Głowica z numerem kodowym dostępna jest również z krawędzią obcinającą.

Młotek do cechowania drewna z numerem kodowymMłotek do cechowania drewna z numerem kodowym

 

 

 

 

 

 

 

Rodzaje głowic młotków do cechowania drewna

 

Porównanie głowicy standardowej z głowicą
z numerem kodowym.

 

 

 

 

 

 

Wszystkie młotki mogą posiadać wygrawerowane logo lub inny znak graficzny
(po drugiej stronie głowicy).

Przykłady loga na głowicy młotka do cechowania drewna

 

 

Automatyczny podajnik oznaczników

Automatyczny podajnik Codimex do oznaczników do cechowania drewna Podwójny automatyczny podajnik Codimex do oznaczników do cechowania drewna

 

 

 

 

 

 

Automatyczny podajnik oznaczników CODIMEX jest w stanie pomieścić jednorazowo 40 oznaczników, które są nawleczone na szpilce z tworzywa sztucznego. Tylna część podajnika jest tak skonstruowana, że po zużyciu wszystkich oznaczników pusta szpilka blokuje się, wysuwając się tylko częściowo.

 

Zakończenie automatycznego podajnika oznaczników Codimex

Dzięki temu możliwe jest uchwycenie jej ręką oraz włożenie do pojemnika. Zapobiega to niekontrolowanemu wypadaniu szpilek w lesie. Automatyczny podajnik oznaczników CODIMEX ułatwia zbieranie pustych szpilek na oznaczniki, dzięki czemu przyczynia się do redukcji ilości odpadów w lesie.

 

 

 

 

Oznacza to, że przy rocznym zużyciu 20 milionów oznaczników 500 000 szpilek z tworzywa sztucznego nie pozostaje w lesie.

Czynny wkład w zapobieganie zaśmiecaniu lasu!

 

 

Tuszownica T1

Tuszownica T1 do automatycznego podajnika oznaczników Codimex Wkład do tuszownicy T1 do automatycznego podajnika oznaczników Codimex

 

 

 

 

Tuszownica T1 stanowi opcjonalne wyposażenie zestawu EKOSET i przeznaczona jest do stosowania z młotkami z grawerunkiem. Zamontowana na podajniku tuszownica T1 przeznaczona jest do barwienia wygrawerowanego znaku np. logo LP odbijanego na drewnie. Umożliwia w sposób szybki i niebrudzący, trwałe, kontrastowe, barwne, wyraziste znakowanie drewna. Wymienny wkład do tuszownicy nasączony jest specjalnym, wodoodpornym tuszem dostępnym w trzech kolorach: czarnym, zielonym lub czerwonym. Rozwiązanie to zapewnia optymalne spełnienie wymogu Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24 lutego 1998 r., które jednoznacznie określa, że „cechowanie drewna w jednostkach organizacyjnych Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, dokonuje się przez naniesienie za pomocą tarczy na drewno znaku graficznego w kolorze czarnym (…).”

 

Tuszownica T2

Tuszownica T2 do automatycznego podajnika oznaczników Codimex Również opcjonalnym wyposażeniem jest tuszownica T2, która mocowana jest przy wylocie automatycznego podajnika płytek i przeznaczona jest do pracy młotkiem z numerem kodowym. Służy do barwienia kodu leśnictwa, który podczas wbijania oznacznika odciskany jest na drewnie.

 

 

 

 

Pojemnik na 200 sztuk oznaczników

Pojemnik na 200 oznaczników Codimex

 

Pojemnik na oznaczniki wykonany jest z aluminium i zawiera pięć komór umożliwiających umieszczenie 5 modułów po 40 oznaczników, w sumie 200 oznaczników. Pojemnik jest mocowany do automatycznego podajnika płytek.

 

 

 

 

 

 

Powiązane produkty

Oznaczniki Standard BC Laser

Oznaczniki dla przemysłu papierniczego

Oznaczniki wizerunkowe i edukacyjne

Formularz kontaktowy

×

Najczęściej zadawane pytania

 

 

×

Najczęściej zadawane pytania

 

 

×

Codimex Sp. z o.o.

01-493 Warszawa

Czerwonych Maków 12/33

+48(22) 861 94 45

+48(22) 861 94 46

codimex@codimex.com.pl

Formularz kontaktowy

×
 • pl
 • en
 • de
 • fr
 • es
 • pt-pt
 • uk
 • tr