• pl
 • en
 • de
 • fr
 • es
 • pt-pt
 • uk
 • tr
Rozwiń kategorie

Średnicomierz elektroniczny CODIMEX E1-Log

Zadaj pytanie

CODIMEX E1-Log – Twój leśny asystent!

Średnicomierz elektroniczny Codimex E1-Log

Nowe rozwiązanie dla pomiarów leśnych

Średnicomierz elektroniczny Codimex E1-Log

Średnicomierz elektroniczny Codimex E1-Log  to proste i tanie urządzenie pomiarowe współpracujące z osobistym smartfonem użytkownika. Można zastosować dowolny smartfon pracujący w systemie operacyjnym Android. Średnicomierz zawiera jedynie liniał elektroniczny i poprzez Bluetooth komunikuje się ze smartfonem użytkownika, na którym jest zainstalowana wybrana aplikacja do pomiarów leśnych. Zapisane na smartfonie wyniki pomiarów można przesłać przez Internet, Bluetooth lub kablem do komputera.

Zalety rozwiązania:

 • Praca na znanym dla użytkownika urządzeniu – osobistym smartfonie, gdzie odczytuje, gromadzi i wysyła wyniki pomiarów. Na życzenie Sprzedawca dobierze i dostarczy smartfon współpracujący ze średnicomierzem – tani lub przeznaczony do pracy w trudnych warunkach terenowych, ze skanerem kodów kreskowych i innymi opcjami ułatwiającymi pomiary leśne.
 • Używając smartfonu można umieścić go w dodatkowym uchwycie na średnicomierzu, opasce na ramieniu, włożyć do pasa z narzędziami lub po prostu do kieszeni.
 • Do pomiarów średnicomierzem elektronicznym Codimex E1-Log użytkownik stosuje aplikacje Log-caliper. W przypadku opracowania nowszych wersji aplikacji użytkownik jest w stanie samodzielnie dokonać aktualizacji.

 

Kształt szczęk średnicomierza elektronicznego Codimex E1-LogŚrednicomierz elektroniczny CODIMEX E1-Log przeznaczony do pomiarów drewna kłodowanego. Wyposażony jest w specjalnie zaprojektowane szczęki, które umożliwiają pomiar średnicy czoła kłody nie uwzględniając grubości kory. Szczęki posiadają specjalny kształt różniący się od szczęk w standardowych średnicomierzach- są one wyprofilowane jak na poniższym zdjęciu. Zaletą średnicomierza są krótkie szczęki, co ułatwia transport oraz poprawia precyzję podczas pomiarów czół kłód. Do górnej szczęki średnicomierza montowana jest kredka znakująca do drewna, którą po wykonanym pomiarze zaznaczamy kłodę, aby nie doszło do zdublowania pomiaru oraz bezprzewodowy skaner 1D do sczytywania kodów kreskowych. Ze względu na to, że długość krawędzi szczęk wynosi 5 cm- skala na prowadnicy tego średnicomierza zaczyna się od 5 cm.

 

Pomiar kłody średnicomierzem elektronicznym Codimex E1-LogPomiar średnicy następuje poprzez dosunięcie szczęk do czoła kłody po najkrótszej średnicy jak na zdjęciu obok. Średnicomierz Codimex E1-Log wyposażony jest w specjalnie zaprojektowane szczęki, które umożliwiają pomiar średnicy czoła kłody nie uwzględniejąc grubości kory. Następnie poprzez przycisk na  średnicomierzu wartość pomiaru przesyłana jest do aplikacji Log-caliper zainstalowanej na urządzeniu mobilnym pracującym na systemie operacyjnym Android (smartfon lub tablet). Dokładność pomiaru wynosi 0,5 cm, ale na poziomie aplikacji zaokrąglany jest w dół do pełnych wartości.

 

Skaner kodów kreskowych montowany na średnicomierzu elektronicznym Codimex E1-LogSkaner kodów kreskowych łączy się z urządzeniem mobilnym poprzez moduł Bluetooth i poprzez wciśnięcie przycisku skanowania z boku urządzenia odczyt przesyłany jest do poziomu aplikacji. W przypadku, gdy zeskanowanie kodu kreskowego jest niemożliwe to na poziomie aplikacji numer stosu/kłody możemy zawsze wprowadzić również ręcznie.

 

 

Aplikacja Log-caliper

Smartfon Bluebird EF400 + aplikacja leśna Log-caliper

Aplikacja instalowana jest na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android (tablet, smartfon) i współpracuje ze średnicomierzem elektronicznym Codimex E1-Log. Aplikacja służy do pomiarów drewna kłodowanego. Dane z pomiarów zapisywane są w pamięci smartfonu oraz można je wyeksportować w postaci pliku CSV (excel). Eksportu pliku ze smartfona można dokonać poprzez wysłanie przez Bluetooth lub e-mail oraz bezpośrednio skopiować przez kabel USB na komputer.

 

 

Już teraz pobierz darmową wersje próbną aplikacji Log-caliper (20 darmowych pomiarów) i przekonaj się o zaletach jej działania!

Demo LOG-caliper

Instrukcja LOG-caliper

 

 

 

 

 

Aplikacja leśna Log-caliperAplikacja leśna Log-caliper- nowy pomiarAplikacja leśna Log-caliper- nowy pomiarAplikacja leśna Log-caliper- eksport danych

 

 

 

 

 

 

 

Przed wykonaniem pomiarów definiujemy takie parametry jak:
– adres leśny
– długość kłody
– wybieramy metodę obliczania miąższości (tablice miąższości kłód iglastych lub wzór matematyczny)
– gatunek
– sortyment

Aplikacja Log-caliper umożliwia sprawdzenie i edycję zapisanych danych. Dzięki czemu można usuwać błędne pomiary oraz sprawdzić podsumowanie wykonanej pracy (np. ilość , podział na klasy grubości itp.).

Aby wyeksportować dane do innego urządzenia mobilnego (komputer, laptop) należy w menu wejść w opcję „export” i wygenerować odpowiedni plik w formacie CSV. Możemy wygenerować plik dla wszystkich pomiarów lub osobno dla stosu i osobno dla pomiaru posztucznego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym została przedstawiona funkcjonalność aplikacji Log-caliper oraz średnicomierza elektronicznego Codimex E1-Log.

Powiązane produkty

Aplikacja leśna Log-caliper

Aplikacja leśna SLT-caliper

Średnicomierz elektroniczny CODIMEX E-1

Formularz kontaktowy

×

Najczęściej zadawane pytania

 

 

×

Codimex Sp. z o.o.

01-493 Warszawa

Czerwonych Maków 12/33

+48(22) 861 94 45

+48(22) 861 94 46

codimex@codimex.com.pl

Formularz kontaktowy

×
 • pl
 • en
 • de
 • fr
 • es
 • pt-pt
 • uk
 • tr