• pl
 • en
 • de
 • fr
 • es
 • pt-pt
 • uk
 • tr
Rozwiń kategorie

Średnicomierz elektroniczny CODIMEX E-1

Zadaj pytanie

CODIMEX E1 – Twój leśny asystent!

Średnicomierz elektroniczny Codimex E1

Nowe rozwiązanie dla pomiarów leśnych

Średnicomierz elektroniczny Codimex E1

Średnicomierz elektroniczny Codimex E1 to proste i tanie urządzenie pomiarowe współpracujące z osobistym smartfonem użytkownika. Można zastosować dowolny smartfon pracujący w systemie operacyjnym Android. Średnicomierz zawiera jedynie liniał elektroniczny i poprzez Bluetooth komunikuje się ze smartfonem użytkownika, na którym jest zainstalowana wybrana aplikacja do pomiarów leśnych. Zapisane na smartfonie wyniki pomiarów można przesłać przez Internet, Bluetooth lub kablem do komputera.

Zalety rozwiązania:

 • Praca na znanym dla użytkownika urządzeniu – osobistym smartfonie, gdzie odczytuje, gromadzi i wysyła wyniki pomiarów. Na życzenie Sprzedawca dobierze i dostarczy smartfon współpracujący ze średnicomierzem – tani lub przeznaczony do pracy w trudnych warunkach terenowych, ze skanerem kodów kreskowych i innymi opcjami ułatwiającymi pomiary leśne.
 • Używając smartfonu można umieścić go w dodatkowym uchwycie na średnicomierzu, opasce na ramieniu, włożyć do pasa z narzędziami lub po prostu do kieszeni.
Uchwyt na smartfon przy średnicomierzu Codimex Uchwyt na smartfon - opaska na rękę Uchwyt na smartfon przy pasku

 

 

 

 

 • Do pomiarów średnicomierzem Codimex E-1 użytkownik wybiera aplikację według własnych potrzeb. Istnieje możliwość zainstalowania kilku aplikacji współpracujących ze średnicomierzem Codimex E-1 na jednym smartfonie. W przypadku opracowania nowszych wersji aplikacji użytkownik jest w stanie samodzielnie dokonać aktualizacji.
Smartfon industrialny z aplikacją SLT-caliperSmartfon industrialny z aplikacją E-caliper

 

 

 

 

 

 

 

 • Aplikacje umożliwiają pracę w jednym z następujących języków: angielskim, francuskim, niemieckim, polskim, włoskim, hiszpańskim, tureckim, rumuńskim, ukraińskim, rosyjskim i portugalskim.
 • Aplikacja E-caliper umożliwia samodzielne opracowanie procedury pomiarowej. Użytkownik ma do wyboru: pracować na prostej aplikacji SLT-caliper lub przygotować własny projekt i go używać, korzystając z aplikacji E-caliper. Firma Codimex oferuje również przygotowanie aplikacji na specjalne zamówienie.
 • Urządzenie dokonuje pomiarów w centymetrach lub calach, z rozdzielczością cm lub mm w zależności od ustawień.
 • Wyniki pomiarów możesz natychmiast przesłać za pomocą Internetu do komputera lub uczynić to po powrocie do biura za pomocą Bluetooth lub kabla USB.
Średnicomierz elektroniczny Codimex E1 z uchwytem na smartfonŚrednicomierz elektroniczny Codimex E1 skala

Aplikacje

Aplikacje współpracujące ze średnicomierzem elektronicznym Codimex-E1 i mogą być instalowane na dowolnych smartfonach pracujących na systemie operacyjnym Android. W zależności od rodzaju prac jakie będziemy wykonywać, mamy do wyboru dwie aplikacje:

 • E-caliper
 • SLT-calliper

Aplikacja E-caliper – uniwersalna aplikacja służąca do pomiarów leśnych i prowadzenia prac badawczych. Posiada otwarty układ – użytkownik sam zakłada projekty i definiuje jakie parametry mają być w nich zawarte (np. gatunek drzewa, średnica, wysokość itp.). Użytkownik sam decyduje, które wartości wprowadza za pomocą średnicomierza Codimex-E1, a które wpisuje ręcznie. Wartości ze średnicomierza są przesyłane do aplikacji za pomocą modułu Bluetooth. Dane można łatwo wygenerować w postaci pliku Excel i przesłać do komputera lub innego urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja SLT-caliper – aplikacja służąca do pomiarów drzewa stojącego i drewna leżącego. Użytkownik wybiera opcję pomiaru a następnie wprowadza adres leśny, gatunek oraz sortyment i może przystąpić do pracy, przesyłając zmierzone wartości ze średnicomierza Codimex E1 do aplikacji. Użytkownik ma możliwość edytowania listy gatunków oraz sortymentów. W opcji drzewo leżące istnieje możliwość pomiaru stosu oraz dłużycy. W opcji tej liczona jest również miąższość dla mierzonego drewna. Wartości ze średnicomierza do aplikacji przesyłane są za pomocą modułu Bluetooth. Dane można łatwo wygenerować w postaci pliku Excel i przesłać do komputera lub innego urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wersje demo aplikacji

Wersje demo umożliwiają użytkownikom na zapoznanie się z funkcjonalnością i działaniem aplikacji i poznaniem jej struktur. W przypadku aplikacji E-caliper jesteśmy w stanie pracować na aplikacji demo przez 30 dni. W aplikacji SLT-caliper w ramach wersji testowej możemy wykonać 20 próbnych pomiarów. Aby aktywować pełną wersję aplikacji należy zakupić klucz licencyjny do danej aplikacji. Można to zrobić poprzez zakup średnicomierza elektronicznego Codimex-E1 (w cenie zawarty jest klucz licencyjny do wybranej aplikacji) lub osobno sam klucz.

Już teraz pobierz darmowe wersje próbne aplikacji E-caliper (darmowa wersja na 30 dni) oraz aplikacji SLT-caliper (20 darmowych pomiarów)  i przekonaj się o zaletach ich działania !!

 

Demo SLT-caliper

Demo E-caliper

Instrukcja obsługi SLT-caliper

Instrukcja obsługi E-caliper

 

 

 

 

 

Wszelkie czynności związane z obsługą średnicomierza Codimex E-1, sparowaniem średnicomierza ze smartfonem, kopiowanie danych na komputer opisane w każdej instrukcji obsługi aplikacji.

Pomiary

Do pomiarów należy przystąpić po prawidłowym sparowaniu średnicomierza ze smartfonem. Należy również pamiętać, aby w ustawieniach smartfonu włączyć moduł Bluetooth i zaznaczyć opcję, aby smartfon był widoczny dla innych urządzeń. Jeśli wszystkie te kroki wykonaliśmy prawidłowo, po włączeniu średnicomierza jesteśmy gotowi do pracy. W zależności od aplikacji trzeba zdefiniować podstawowe parametry i wtedy urządzenia są gotowe do pracy (patrz odpowiednie instrukcje aplikacji E-caliper lub SLT-caliper). Aby być w stanie otwierać dane bezpośrednio na smartfonie należy mieć zainstalowaną na nim dowolną aplikację umożliwiającą odczytywanie plików typu Excel.

 

Przygotowanie komputera do odbioru wyników pomiarów.

W zależności od sposobu przesyłania danych należy wykonać kilka czynności. Należy upewnić się, że komputer posiada wbudowany moduł Bluetooth umożliwiający odbiór danych za jego pomocą. W ustawieniach komputera należy włączyć moduł Bluetooth oraz zaznaczyć opcje, aby komputer był widoczny/wyszukiwany przez inne urządzenia Bluetooth. W przypadku przesyłania danych przez kabel USB należy sprawdzić czy komputer posiada prawidłowo działające gniazdo USB. W przypadku przesyłania danych za pomocą Internetu (maila) należy upewnić się, że komputer podłączony jest do sieci.

 

Transfer wyników do komputera

Etapy przygotowania danych do przesłania ze smartfona zależą od sposobu transferu, który wybierzemy:

W przypadku wysłania danych za pomocą Internetu/maila należy upewnić się, że telefon ma dostęp do sieci oraz skonfigurowana jest skrzynka pocztowa umożliwiająca sporządzenie wiadomości mail wraz z załącznikiem. W opcji tej wystarczy wejść w skrzynkę nadawczą na poczcie elektronicznej i sporządzić nową wiadomość e-mail i jako załącznik dodajemy nasze dane, które należy odnaleźć w odpowiednim miejscu na smartfonie (miejsce zapisu może się różnić w zależności od modelu smartfona) i wysyłamy wiadomość wraz załącznikiem na dany adres mailowy. Na dowolnym komputerze z dostępem do sieci możemy pobrać i zapisać e-maila wraz z załącznikiem.

W przypadku wysyłania pomiarów za pomocą modułu Bluetooth należy upewnić się, że jest on włączony zarówno na komputerze jak i smartfonie a oba urządzenia są w stanie wykryć się wzajemnie. Następnie oba urządzenia należy sparować ze sobą – w tym celu w ustawieniach Bluetooth na komputerze należy na liście dostępnych urządzeń Bluetooth znaleźć nazwę naszego smartfona i klikając na nią sparować/połączyć ze sobą te urządzenia. Aby tego dokonać należy postępować według wskazówek wyświetlanych na ekranie komputera (proces parowania i wyświetlające się wskazówki mogę się różnić od siebie w zależności od modelu i producenta komputera). Po sparowaniu urządzeń, należy w smartfonie odszukać interesujące nas do transferu dane, zaznaczyć je i wysłać wybierając moduł Bluetooth do tego. Z listy dostępnych urządzeń wybieramy interesujący nas komputer i wysyłamy do niego nasze dane. Bardzo możliwe, że należy wówczas zaakceptować odbiór danych na poziomie komputera – niektóre urządzenia wymagają akceptacji przesyłanych danych. Na poziomie komputera możemy również zaznaczyć miejsce, w którym dane mają zostać zapisane.

W przypadku transferu danych za pomocą kabla należy połączyć smartfon z komputerem przewodem USB, a następnie na poziomie komputera znaleźć smartfon jako pamięć przenośną i znaleźć wyeksportowany plik.

Powiązane produkty

Aplikacja leśna SLT-caliper

Aplikacja leśna E-caliper

Aplikacja leśna Log-caliper

Formularz kontaktowy

×

Najczęściej zadawane pytania

 

 

×

Codimex Sp. z o.o.

01-493 Warszawa

Czerwonych Maków 12/33

+48(22) 861 94 45

+48(22) 861 94 46

codimex@codimex.com.pl

Formularz kontaktowy

×
 • pl
 • en
 • de
 • fr
 • es
 • pt-pt
 • uk
 • tr